Recenzja telefonu Sony Ericsson W715

Wstęp

Telefon Sony Ericsson W715. Brat bliźniak Sony Ericsson-a W705. Różnią się jedynie tym że W715 posiada odbiornik GPS. Został wyprodukowany na życzenie sieci "Vadofone". Jestem szczęśliwym właścicielem tego telefonu. Posiadam go od początku sierpnia bieżącego roku. To mój drugi telefon marki Sony Ericsson. Mam duże zaufanie do tej firmy. Telefony są bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze.

Wygląd

Gdy widzi się ten telefon, można odczuć wrażenie że to zwykła cegła z bajerami dla biznes manów. Jednak jak się go posiada, jest to po prostu telefon. Jest bardzo estetycznie wykonany i dlatego przykuwa uwagę innych. Mimo swej wielkości jest wygodny w obsłudze

Książka telefoniczna / wiadomości

Książka telefoniczna:
Telefon pomieści 1000 kontaktów w czym do 7000 numerów. Można utworzyć komendy głosowe, dzięki którym można nagrać nazwę na wybrany numer. Wybierając funkcję wybierania głosowego i mówiąc identycznie nagraną nazwę telefon automatycznie dzwoni.

Wiadomości:
Są dwie możliwości pisania SMS-ów. Klasycznie i przez funkcję rozmowa. Ta funkcja, to jeden z wielu bajerów tego telefonu. Pisze się mniej więcej jak w znanej aplikacji Gadu-Gadu. Polega to na tym, że piszemy wiadomość i widzimy poprzednie wiadomości, w kolejności wysłania i odebrania. Telefon posiada słownik T9 ,który pomaga w pisaniu. Można go także łatwo wyłączyć.

Komunikacja

Obsługuje sieci GSM-850, 900, 1800 i UMTS (3G). Maksymalny czas rozmowy to 600 min. Obsługuje WAP, posiada przeglądarki HTML i XHTML, GPRS EDGE. Posiada funkcję wideo rozmowy w trybie sieci 3G.

Obsługa

Posiada wygodną klawiaturę, ma szybką reakcję, menu jest przejrzyste i bardzo wygodne. Łatwo się obsługuje dzięki czemu można łatwo się przyzwyczaić.

Ekran

Ekran jest duży (240x320 2,4"), wyraźny i dzięki czujnikowi światła dostosowuje jasność. Kolorowy :) (256000 kolorów)

Multimedia

Telefon Walkman™, odtwarzacz jest łatwy w obsłudze, posiada korektor muzyczny dostosowujący parametry do odpowiedniego rodzaju muzyki. Jest wgranych 10 automatycznych ustawień, lecz można samemu dostosować wszystko. W zestawie może znajdować się karta pamięci (M2) 4GB. Posiada radio, choć żeby działało, trzeba podłączyć zestaw HF (słuchawki). Co do galerii to można się do niej dostać na dwa sposoby. Przez menedżer plików i przez multimedia. W funkcji multimedia, przypomina trochę PSP.

Aparat Foto

Telefon posiada 2 aparaty. Jeden z przodu (wideo rozmowy) i drugi z tyłu (3,2 MPx). Takim drobnym minusem jest fakt, że aparatem z przodu nie można robić zdjęć. Zdjęcia drugim aparatem wychodzą rewelacyjne (rozmiar do 2048x1536 pikseli), a wideo bardzo wyraźne (rozmiar do 640x480 pikseli). Do tego posiada lampę błyskową która spełnia też funkcję latarki.

Rozrywka

Ten telefon obsługuje aplikacje i gry w formacie ".jar". Działają płynnie i bez żadnych problemów.

Biznes

Jak większość telefonów, także ten posiada kalendarz. Poza tym ma dyktafon, Wi-Fi (co jest ogromnym plusem), obsługuje pocztę e-mail, posiada Bluetooth...

Bateria

Jeśli jest używany dość intensywnie, bateria trzyma 2-3 dni. Gdy jest mniej używany, wytrzyma nawet 5 dni. Ładuje się ją ok 2h.

Zawartość zestawu

Zestaw zawiera Kabel USB, stereofoniczne słuchawki, które zapewniają dużą jakość dźwięku, ładowarkę i (przynajmniej w moim wypadku) kartę pamięci Sony M2 4GB. Brak w nim jednak płyty z oprogramowaniem. Jest to spowodowane tym, że firma Sony Ericsson pragnie dbać o środowisko i nie chce marnować nie potrzebnie surowców. Oprogramowanie można pobrać na stronie producenta.

Podsumowanie

Kupno tego telefonu jest bardzo opłacalne. Ten model oferuje bardzo duże możliwości za rozsądną cenę. Jest to jeden z lepszych telefonów, dlatego polecam zakup i życzę miłej eksploatacji.

Sony Ericsson W715 - recenzja

Data dodania: 2010-08-17

Data edycji: 0000-00-00

Autor recenzji: SMK

Ocena recenzji:

6 / 6

Ilość ocen: 2

Oceń recenzję (1-6):


»» Dane techniczne telefonu Sony Ericsson W715
»» Inne recenzje telefonu Sony Ericsson W715
»» Najnowsze recenzje telefonówKomentarze:


Brak komentarzy...


Dodaj komentarz:


Treść komentarza*:


Twój podpis*:

Twój e-mail:

przepisz wyraz z obrazka obok*

*) - pola wymagane
(c) 2006-2011 TopMobile.pl Baza telefonów Forum Kontakt
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.