Recenzja telefonu Sony Ericsson K800i

Wstęp

Telefon posiadam od pół roku i jest to mój 2 telefon tej marki.

Wygląd

Po wyjęciu z pudełka odrazu zwróciłem uwagę na tylną klapkę a właściwie na sam napis ,,3.2 mega pixels", już wtedy wiedziałem że tym urządzeniem zdjęcia będą wysokiej jakości. Telefon jest spory (bo prawie 105x47) i ładnie wykonany.

Książka telefoniczna / wiadomości

W pisaniu SMS z pomocą przychodzi niezawodny słownik T9. Pozwala on na wprowadzenie takstu poprzezjednokrotne naciśnięcie klawisza z daną literą.Telefon sam ..zgaduje" co chcemy napisać. Jeżeli dodamy do tego pojemną książke telefoniczną telefon ten spełania wszystkie wymagania komunikacyjne.

Komunikacja

Telefon obsługuje trzy zakresy+ UMTS co oznacza, że możemy prowadzićwideokonferencje. Z zasięgiem w danym modelu nie ma żadnych problemów. Czy duże miasto, czy mała wieś telefon zawsze jest gotowy do wykonania połączenia.

Obsługa

Osługa K800i- Zarówno dla nowych użytkowników, jak i dla tych, którzy wcześniej już korzystali z innych aparatów Sony Ericssona- nie powinna nastręczać kłopotów.Producent zachował układ menu znany ze wcześniejszych modeli, tym razem układając ikony w czterech rzędach po trzy. Wydawać się może że duża liczba klawiszy możw być niewygodna dla użytkownika, lecz w praktyce okazuje się, że zarządzanie telefonem jest bardzo poręczne, proste i wygodne. Nad wyświetlaczem są dwa niewielkie guziki służące do dostępu do zdjęć w trybie pełnoekranowym i do miniatórek 3x3 lub 5x5.

Ekran

Zajmuje on połowe przedniego panelu co jest dużym plusem. Jest jasny i czytelny wykonaty w tehnologi TFT. Wymiary to 240x320 pikseli.

Multimedia

Jak wszystkie telefony Sony Ericssona z seri K jest to foto telefon. K800i wyposażono w odtwarzacz plików mp3 radio i (co ciekawę) w obsługę wiadomości RSS-telefon łaczy się z odpowiednim serwerem i pobiera nagłówki wiadomości w poczcie elektronicznej. Wystarczy kliknąć i dana wiadomość pojawi się na ekranie.

Aparat Foto

Zrobione zdjęcia można dowolnie edytować np. dodając ramki lub clipardy. Jest też program do zniekształcania twarzy. Filmy nagrywa w rozdzielczości 176x144. Je również możemy edytować dodając np. dżwięk czy napisy.

Rozrywka

Kilka ciekawszych aplikacji które morzemy znaleźć w telefonie to: MusicDJ, VideoDJ i Photo Editor. Możemy równierz zainstalowaćwłasne aplikacje JAVA zalerznie od naszych. Potrzeb.

Biznes

Zaliczamy do nich mi. organizer, budzik, kalendarz, kalkulator, menadżer plików, minutnik, stoper oraz zadania.

Bateria

Zasługuje ona na słowa pochwały. Podczas robienia zdjęć, rozmów wysyłania wiadomości, przesyłania plików kolegom i edycji wideo i foto, baterię ładowałem nie częściej niż co trzy dni.

Zawartość zestawu

Telefon, ładowarka, gwarancja, instrókcja, płyta z oprogramowaniem i sluchawki.

Inne

Telefon pozwala przeglądać internet poprzez WAP.

Podsumowanie

Znakomity aparat cyfrowy, dobry odtwarzacz mp3, przyzwoita ergonomia, elegancki wygląd, wytrzymała bateria. Telefon można polecić każdemu...no, chyba że nie korzysta z aparatu fotograficznego, nie słucha muzyki i nie łączy się z internetem. Ci, którzy od telefonu wymagają czegoś więcej niżtylko opcji, zadzwoń i wyślij SMS - powinni być zadowoleni :)

Sony Ericsson K800i - recenzja

Data dodania: 2008-02-16

Data edycji: 0000-00-00

Autor recenzji: Amstrong

Ocena recenzji:

2.46 / 6

Ilość ocen: 28

Oceń recenzję (1-6):


»» Dane techniczne telefonu Sony Ericsson K800i
»» Inne recenzje telefonu Sony Ericsson K800i
»» Najnowsze recenzje telefonówKomentarze:


Brak komentarzy...


Dodaj komentarz:


Treść komentarza*:


Twój podpis*:

Twój e-mail:

przepisz wyraz z obrazka obok*

*) - pola wymagane
(c) 2006-2011 TopMobile.pl Baza telefonów Forum Kontakt
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.