Recenzja telefonu Nokia E50

Wstęp

Mam telefon cztery dni.Jest już drugim moim telefonem tej marki był w serwisie zawieszał sie na odczytywaniu plików filmowych,mam wgranego nowego simbiana zobaczymy co dalej.Nie jest to już stara nokia jak np. 6610i.Telefon ma fajny design i funkcje, namieszali z menu i trzeba czasu do osfojenia. Bateria trzymała mi trzy dni dużo sie bawiłam.Ogólnie ładne cacuszko mało praktyczne wolne coś kosztem czegoś.Wielka szkoda,że taka marka jak Nokia nie trzyma sie tradycji i sprawdzonych softów itp.Rozczarowali mnie tym produktem.
Życzę wszystkim dużo cierpliwości i optymizmu.Moje skromne zdanie dla przyszłych potencjalnych posiadaczy warto pobawić sie nią przed zakupem!!!

Wygląd

Sam telefon wydaje się mały, choć tak naprawdę jest dłuższy niż przeciętny smartfon, jednak pozostaje zdecydowanie węższy, cieńszy i do tego lekki, prawie jak piórko. Ten związek frazeologiczny ma w sobie trochę prawdy – waga E50 to jedyne 104g, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem jak na zwykły telefon, a co dopiero na telefon z systemem Symbian.

Książka telefoniczna / wiadomości

Na początku rzuciła mi się w oczy funkcja Zespoły. Jest to nic innego jak menadżer grup, znajdujących się w kontaktach. Za pomocą tej aplikacji można łatwo wysłać wiadomość, zadzwonić czy porozmawiać przez PPT z wybraną grupą czy kilkoma członkami danej grupy.Kolejną nową funkcją jest text-to-speech, czyli aplikacja nazwana w naszym języku jako Mowa. Przyznam, że robiłam sobie spore nadzieje tą funkcją, ponieważ słyszałam jak powinna działać – czyli czytać wiadomości.Jako ciekawostkę podam, że korzystając z klawisza wejścia do kontaktów, umieszczonego z boku obudowy, kontakty otwierają się natychmiast.

Obsługa

Sterowanie telefonem jest wygodne poza drobnymi niedogodnościami związanymi z usytuowaniem klawisza ołówka oraz funkcjonowaniem klawisza wyłącznika.

Ekran

Wyświetlacz jest świetny w każdym calu – nie dość, że ciężko zauważyć pojedyncze pixele, to 262 tys. kolorów robi swoje – barwy są po prostu piękne.Wyświetlacz charakteryzuje się wysoką jasnością obrazu oraz dobrymi kątami widzenia. Nawet przy mocnym słońcu bez problemu możemy wszystko odczytać.


Multimedia

Telefon potrafi odtwarzać szereg plików multimedialnych za pomocą aplikacji RealPlayer, odtwarzacza muzycznego i Flash Player’a. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu możemy kompresować filmy DivX z napisami i potem odtwarzać je na naszej komórce.

Aparat Foto

Aparat robi dostatecznie dobre zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 960 pixeli. Niestety, standardowo nie można wykonywać zdjęć panoramicznych, ale po instalacji odpowiedniej aplikacji mamy już taką możliwość, a także obsługę robienia zdjęć w ramkach.Aparat umożliwia nagrywanie sekwencji wideo z dźwiękiem w maksymalnej rozdzielczości 176 x 144 pikseli. Czas nagrywania jest niestety ograniczony wolną pamięcią telefonu.


Rozrywka

Jeśli chodzi o rozrywkę na Nokię E50 dostępnych jest mnóstwo gier, w tym również 3D.Telefon wyposażony jest również w odtwarzacz mp3 dzięki któremu możemy słuchać muzyki gdzie tylko chcemy.Szkoda tylko że brakuje w tym telefonie radia.

Bateria

Jeśli chodzi o częstotliwość ładowania baterii, widać, że brak WLANu i UMTSu spowodował całkiem spore wydłużenie czasu czuwania telefonu.

Zawartość zestawu

Zawartość zestawu: kartonowe pudełko, instrukcję obsługi, baterię BL-5C, płytę z oprogramowaniem, kabel USB CA-53 ze złączem Pop-Port™,
zestaw słuchawkowy MONO, przejściówkę umożliwiającą podłączenie ładowarki starszego typu,ładowarkę AC-4E, kartę gwarancyjną.

Inne

Po wgraniu odpowiednich map i połączeniu telefonu z odbiornikiem GPS, możemy cieszyć się nawigacją satelitarną. Bardzo przydatna jest funkcja przeglądania mapy. Dostępne są dosyć dokładne mapy całej Polski z ulicami większych miast i głównymi trasami komunikacyjnymi.

Podsumowanie

Podsumowując, Nokia E50 jest świetnym urządzeniem , a nie zabawką - postawiono tu zdecydowanie na funkcjonalność a nie dodatki, choć całkiem o nich nie zapomniano. Ocena od 1 do 10 daję 8 ;;;;;))))))))))))))

Nokia E50 - recenzja

Data dodania: 2008-02-25

Data edycji: 0000-00-00

Autor recenzji: angelika90

Ocena recenzji:

3.32 / 6

Ilość ocen: 259

Oceń recenzję (1-6):


»» Dane techniczne telefonu Nokia E50
»» Inne recenzje telefonu Nokia E50
»» Najnowsze recenzje telefonówKomentarze:


Brak komentarzy...


Dodaj komentarz:


Treść komentarza*:


Twój podpis*:

Twój e-mail:

przepisz wyraz z obrazka obok*

*) - pola wymagane
(c) 2006-2011 TopMobile.pl Baza telefonów Forum Kontakt
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.