Recenzja telefonu Nokia 5130 XpressMusic

Wstęp

Ten telefon jest moim czwartym telefonem który dostałem na gwiazdkę od Mamy.

Wygląd

Telefon jest bardzo wygodny i pięknie dopracowany. Klawiatura jest nieścieralna i przejrzysta. Są możliwe dwa kolory telefonu: czerwony i niebieski. Ja mam niebieski bo bardzo lubie ten kolor.

Książka telefoniczna / wiadomości

Dostęp do książki telefonicznej jest bardzo prosty, ponieważ tak jak w każdej nokiii wystarczy tylko kliknąć przycisk w dół. Książka ta jest przejrzysta i wygodna. Przy wysyłaniu sms-a jest jeden szczegół który mnie nurtuje. Przy wpisywaniu nr. telefonu odbiorcy trzeba pisać liczby jak we wiadomości czyli trzeba przytrzymać tę liczbę.

Komunikacja

Telefon obsługóje funkcje EDGE i inne. Najbardzie dla mnie przydatna jest funkcja WAP, ponieważ zapewnia proste ściąganie gierek itp.

Obsługa

Telefon sią nigdy nie zawiesza, menu można sobie ustawić czy chce się widzieć tabelę albo listę. Klawiatura tak jak wcześniej wspomniałem jest nieścieralna i bardzo wygodna w pisaniu sms-a.

Ekran

Ekran jest całkiem duży i przejżysty. Wszysko widać bardzo wyraźnie i nie ma żadnych problemów z kolorystyką.

Multimedia

Telefon posiąda bardzo dobry odtwarzacz mp3 i całkiem głośny głośniczek. Do tego telefonik ma także slot kart pamięci.

Aparat Foto

Aparat 2megapiksela, który robi bardzo dobre zdjęcia krajobrazowe i portretowe. Filmy niezabardzo dobrze wychodzą ale tak do podstawowego tylko filmowania ten telofon się nadaje.

Rozrywka

W komórce znajdują gry takie jak Rallly 3D, Guitar ROCK, Kulka itp.

Biznes

Telefon ma kalędaż z wzglądem na rospis dnia i tygodnia. Posiada takrze konwertery, kalkulatory itp. Z telefonu można również odwiedzać swoją pocztę e-mail i nie tylko. Program w telefonie pozwala także na darmowe pobranie gierek, dzwonków itp. za darmo.

Bateria

Po skonfigórowaniu bateria trzyma 4-5 dni przy normalnym kożystaniu, 1-2 dni przy ciągłym kożystaniu i ciągłym słuchaniu muzyki, a 5-7 dni przy słabym kożystaniu z telefonu.

Zawartość zestawu

W zestawie dostajemy telefon, baterię, słuchawki, kabel USB, kartę pamięci microSD 1GB, gwarancję, ładowarkę, instrukcję obsługi i oczywiście niewielkie pudełeczko.

Inne

Najbardziej mnie zaskoczyło że w telefonie każda instalka gier jest automatycznie instalowana, czyli tylko wrzucasz instalkę na telefon i możesz grać bez zgędnych instalacji.

Podsumowanie

Ten telefon wyróżnia się tym że posiada bardzo charakterystyczne światła muzyczne.

Nokia 5130 XpressMusic - recenzja

Data dodania: 2010-01-24

Data edycji: 0000-00-00

Autor recenzji: Alek2795

Ocena recenzji:

6 / 6

Ilość ocen: 2

Oceń recenzję (1-6):


»» Dane techniczne telefonu Nokia 5130 XpressMusic
»» Inne recenzje telefonu Nokia 5130 XpressMusic
»» Najnowsze recenzje telefonówKomentarze:


2011-02-01 14:43

Nokie 5130 XpressMusic mam od roku. Jest łatwa w użyciu. Dzieki klawiszom muzycznym mam szybki i prosty dostęp do moich zbiorów muzyki. Jest to idealny telefon dla melomanów.


Marchewa1998
2012-04-03 16:54

Miałam ten telefon przez 2 lata. Uważam, że jest naprawdę świetny! Szybki dostęp do odtwarzacza MP3 dzięki klawiszom muzycznym. Bardzo wygodny, łatwy w obsłudze, idealny rozmiar. świetnie piszę się na nim sms'y :) Polecam!Dodaj komentarz:


Treść komentarza*:


Twój podpis*:

Twój e-mail:

przepisz wyraz z obrazka obok*

*) - pola wymagane
(c) 2006-2011 TopMobile.pl Baza telefonów Forum Kontakt
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.