Recenzja telefonu LG KU990

Wstęp

Telefon mam od grudnia, jest to pierwszy telefon z marki LG. Kupiłem go ze względu na aparat. Jestem zadowolony z jakości zdjęć i funkcji jakie ma zarówno aparat jak i kamera.

Wygląd

Telefon na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie eleganckiego, jest odporny na uderzenia, niestety rysiki są bardzo zawodne i po krótkim czasie się psują. Brak jest też osłonki na aparat co powoduje częste brudzenie się szybki aparatu. Myślę że został zbyt niedokładnie dopracowany bo kolejne modele wyglądają już lepiej i są bardziej funkcjonalne.

Książka telefoniczna / wiadomości

W książce telefonicznej wygodne jest to że można wybrać sobie przedziały literek w których chcemy szukać. Wiadomości pisze się wygodnie i słownik ma nawet rozbudowane funkcję i jest dość duży. Przeszkadza mi w wiadomościach tylko to że często muszę sam włączać dużą literę bo nie zawsze włącza sie on automatycznie po kropce.

Komunikacja

Głośnik w telefonie jest dość dobry, dokładnie słychać wszystko na zestawie głośnomówiącym . Z internetu nie korzystam więc nie mogę wypowiedzieć się co do usług internetu.

Obsługa

Menu mogło by być bardziej dopracowane. Wygodny jest skrót ekranowy chodź sam osobiście wstawił bym tam trochę inne funkcje. Telefon sam w sobie jest nawet szybki i "nie myśli długo" jak na przykład Nokie. Trzeba niestety dobrze skalibrować ekran bo inaczej nie wszystko chce działać.

Ekran

Ekran jest duży i bardzo przejrzysty. Doskonały zarówno do oglądania filmików, jak i do gier. Zastrzeżeń osobiście nie mam.

Multimedia

Wadą multimediów jest niestety to, że jak stworzy się foldery na karcie pamięci to nie widać ich przez normalne menu, tylko jeżeli się wejdzie na pamięć karty. Odtwarzacz Mp3 jest bardzo fajny i czytelny, wygodnie się go obsługuje i można porobić swoje listy nagrań. Prawie jak Winamp:)
Radio wyłapuje dużo fali niestety antena gubi często w tramwajach fale.

Aparat Foto

Z aparatu jak pisałem we wstępie jestem zadowolony. W dzień wychodzą zdjęcia bardzo ładne, a i nocą narzekać nie można. Przy ustawieniu odpowiednich parametrów można mieć dobrą zabawę. Filmy też wychodzą bardzo ładnie, można nagrywać w zwolnionym tempie i w różnych formatach. Na dvd nie ma problemu z odtworzeniem ich.

Rozrywka

Jeżeli chodzi o gry i aplikacje na ten model telefonu, to niestety nie jest ich za dużo, a jeżeli są to działają bez problemu. Oryginalna gra też jest bardzo fajna, można przy niej spędzić kilka miłych godzinek:) Z aplikacji w sumie nie korzystam.

Biznes

Kalendarz jest wygodny, można zapisać dużo notatek, są też dostępne funkcje Urodzin i Rocznic.Budzik jest też bardzo fajny bo można nastawić go na kilka dni w tygodniu i jednocześnie mogą być nastawione trzy a nawet więcej rodzai alarmów, a to się często przydaje. Z reszty funkcji w sumie nie korzystam.

Bateria

Bateria przy częstym użytkowaniu trzyma do trzech dni. Ładuje się ją dość szybko, ja najczęściej ładuje przez USB w pracy czy jak siedzę przed komputerem. Jest to wygodne bo kabel USB jest mały i wygodnie go ze sobą zabrać..

Zawartość zestawu

W zestawie otrzymujemy: słuchawki, ładowarkę, kabel USB, płytę do kabla, dodatkową folię na ekran.

Inne

Wygodniej jest pisać palcem, niż rysikiem, obsługa jest łatwa i szybko można się przyzwyczaić do jego opcji. Posiada funkcję pisma ręcznego, niestety nie jest ona zbyt dobrze dopracowana, jet też klawiatura qwerty, i ja osobiście gdy piszę długie sms to z niej korzystam.

Podsumowanie

Osobiście stwierdzam, że telefon wart jest swojej ceny, niestety nie polecał bym go osobom piszącym dużo smsów ponieważ nie wygodnie się go trzyma. Niestety następny telefon jaki kupię to raczej nie będzie LG...

LG KU990 - recenzja

Data dodania: 2009-06-01

Data edycji: 0000-00-00

Autor recenzji: marcysiek2121

Ocena recenzji:

1 / 6

Ilość ocen: 2

Oceń recenzję (1-6):


»» Dane techniczne telefonu LG KU990
»» Inne recenzje telefonu LG KU990
»» Najnowsze recenzje telefonówKomentarze:


2009-06-06 22:34

Bardzo fAJny telefon.. Polecam.

2009-07-07 10:21

zajebiaszczy telefonDodaj komentarz:


Treść komentarza*:


Twój podpis*:

Twój e-mail:

przepisz wyraz z obrazka obok*

*) - pola wymagane
(c) 2006-2011 TopMobile.pl Baza telefonów Forum Kontakt
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.